Listopad 27 2015 02:45:09
Nawigacja
Ostatnie artykuły
· Para-męt pikczers
· Groszek
· Wodowanie
· Kilka słów o Jungom ...
· wydanie tomiku poezji
· Marzenia
· ZASADNICZA SZKOŁA ŻE...
· PAŃSTWOWA SZKOŁA ŻEG...
· Państwowa Szkoła Tec...
· WYDZIAŁ ZAOCZNY
· TŻŚ
· Płonący Mikołaj
· Święty Mikołaj patro...
· ABSOLWENCI TECHNIKUM...
· Prezentacja zdjęć Ry...
Ostatnio Widziani
· hala12:42:29
· Aleksander M... 1 dzień
· henrykskrzypek 2 dni
· bebut1 1 tydzień
· dzidek 3 tygodni
· Zygfryd 3 tygodni
· Jozef Wegrzyn 3 tygodni
· janek 3 tygodni
· Sylwia 3 tygodni
· FEug 3 tygodni
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 822
· Najnowszy użytkownik: rafal
Ankieta
Co powinno dominować na stronie?

Materiały wyłącznie o szkole
Materiały wyłącznie o szkole
43% [10 głosów]

Luźne tematy nie związane tylko ze szkołą
Luźne tematy nie związane tylko ze szkołą
39% [9 głosów]

Informacje żeglugowe
Informacje żeglugowe
17% [4 głosy]

Ogółem głosów: 23
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 13.11.2011
Newsletter
Aby móc otrzymywać e-maile z TECHNIKUM ŻEGLUGI ŚRÓDLĄDOWEJ WE WROCŁAWIU - Oficjalny serwis Absolwentów z Brücknera 10 musisz się zarejestrować.
Skąd przybywacie
Locations of visitors to this page
Witamy na stronie Absolwentów z Brücknera 10
Nowa strona 2

We Wrocławiu przy ulicy Aleksandra Brücknera nr 10 przez ponad pół wieku uczyli się chłopcy w marynarskich mundurach. Byli chlubą tego miasta - mieniącego się niegdyś stolicą polskiej żeglugi śródlądowej, a nazwa ulicy kojarzona była wyłącznie z nimi: poza ich szkołą nie było bowiem przy Brücknera niczego więcej... Fotografia powyższa nigdy nie mogłaby powstać i jest fotomontażem - efektem artystycznej wizji jednego z naszych absolwentów. Zawiera jednak przejrzystą symbolikę: oto były uczeń szkoły stoi tyłem do byłej bramy prowadzącej do byłej szkoły... Ale to nie On odwrócił się tyłem do szkoły. To Wrocław odwrócił się tyłem do żeglugi śródlądowej i tyłem do nas - byłych uczniów najwspanialszej szkoły rzecznych wilków. Technikum Żeglugi Śródlądowej zlikwidowano bowiem decyzją miejskich rajców, a cały nasz niegdysiejszy świat przekazano w "obce" ręce, zacierające teraz skrzętnie wszelkie ślady naszej tam bytności.

Ten serwis internetowy nie tylko ma nam przypominać najlepsze lata młodości - ma wręcz wirtualnie zastąpić szkołę, w której tysiące uczniów zostawiło część samych siebie w postaci wykonanych prac na rzecz szkoły, internatu, auli, basenu, boisk sportowych i otoczenia, pomocy naukowych, mycia oraz malowania statków szkolnych, remontowania ogrodzeń i kiosku U-Boota przed budynkiem szkoły, wykonania modeli statków i makiet budynków... Można byłoby wyliczać bez końca. Olbrzymi dorobek materialny szkoły i jej jedyną w swym rodzaju atmosferę tworzyły całe pokolenia - zarówno uczniów jak i nauczycieli.

Zawiązane w murach tej szkoły przyjaźnie przetrwały dziesięciolecia. Dziś rozrzuceni po całym świecie absolwenci Zespołu Szkół Zawodowych Żeglugi Śródlądowej dzięki internetowi mogą się nadal spotykać, wspominać - odtwarzać dawną i tworzyć współczesną historię zapomnianej przez Wrocław szkoły. Zróbmy więc to dla samych siebie i uratujmy nasze wspomnienia o wszystkim, co z "Akademią Szuwarowo-Bagienną" miało związek: o nauczycielach, wychowawcach, kolegach, faktach i przedmiotach. Zapisujmy je tu - w tym serwisie internetowym. Dorzućmy do tego opisy naszej drogi po opuszczeniu murów TŻŚ i podzielmy się refleksjami jaki wpływ wywarło na nas te kilka lat spędzonych na Brücknera 10.
Zespół redakcyjny serwisu
 
 

 

Nasz Kolega i Absolwent wrocławskiego TŻŚ, a obecnie jubiler i gemmolog z New Jersey w USA - Leszek Czerwiński - postanowił wykonać dla uczczenia pamięci naszej zlikwidowanej Szkoły jej emblematy ze szczerego kruszcu. Samodzielnie zaprojektował też i wykonał Sygnet Absolwenta TŻŚ.

Nasze szkolne emblematy w tym luksusowym wydaniu mogą być noszone na łańcuszku i w tym celu wieńczy je ozdobna szekla. Istnieje tez wersja do wpięcia w klapę lub jako szpilka do krawata. Jest możliwość wykonania kotwiczek ze złota (również z brylancikami) - cena będzie negocjowana w momencie składania zamówienia ze względu na wahania ceny złota. Więcej szczegółów


Wtyczka społecznościowa
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Urodziny
Dzisiejsi solenizanci:
GEB_002Nadchodzące urodziny:
zbyszek194829. 11
Andrzej Obuch30. 11
Mirek Gorynski02. 12
MACIEK CHADZYNSKI03. 12
krokodyl07. 12
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

dzidek
03.11.2015 21:25:00
Stefano Landi - "La Passacaglia della Vita" - Homo fugit velut Umbra - Człowiek przemija niczym cień. "Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie." - ks. kard. Stefan Wyszyński

Jozef Wegrzyn
02.11.2015 21:23:18
Z informacji jakie do mnie dotarły to ceremonia pogrzebowa Pani Profesor Jadwigi Żuraw miała charakter świecki.Cześć Jej Pamięci.

dzidek
02.11.2015 20:44:46
Wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie i Bliskim z powodu odejścia do Domu Ojca śp. Jadwigi Żuraw. Panie, daj Jej udział w życiu wiecznym.

Zygfryd
30.10.2015 11:07:06
Smutno mi...składam kondolencje najbliższym śp.Jadzi Krutul. Cześć i Chwała jej pamięci,śpij spokojnie w Pokoju byłaś mi bliskim kochanym człowiekiem. Zygmunt Ostaszewski

Waldemar Mielczarek
29.10.2015 21:48:12
Składam kondolencje najbliższym śp. Jadwigi Krutul. Niech Jej ziemia lekką będzie. Cześć Jej pamięci!

Kursy walut
Notowanie z 2015-11-26
USDKursy walut strzałka 0.21%4,0298
EURKursy walut strzałka 0.19%4,2763
CHFKursy walut strzałka 0.07%3,9404
GBPKursy walut strzałka 0.19%6,0769
Google
Wyszukiwarka www.tzswroclaw.pl
Wygenerowano w sekund: 0.38 2,668,617 unikalne wizyty