Kwiecień 21 2018 16:12:05
Nawigacja
Ostatnie artykuły
· Para-męt pikczers
· Groszek
· Wodowanie
· Kilka słów o Jungom ...
· wydanie tomiku poezji
· Marzenia
· ZASADNICZA SZKOŁA ŻE...
· PAŃSTWOWA SZKOŁA ŻEG...
· Państwowa Szkoła Tec...
· WYDZIAŁ ZAOCZNY
· TŻŚ
· Płonący Mikołaj
· Święty Mikołaj patro...
· ABSOLWENCI TECHNIKUM...
· Prezentacja zdjęć Ry...
Ostatnio Widziani
· hala 4 dni
· Sylwia 2 tygodni
· Wiesiek Koni... 2 tygodni
· staser66 3 tygodni
· slawekp22 6 tygodni
· staszek196011 tygodni
· bronekswiercz11 tygodni
· sylwester11 tygodni
· RyszardD12 tygodni
· romek6222 tygodni
Aktualnie online
· Gości online: 4

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 819
· Najnowszy użytkownik: Julek1975
Ankieta
Co powinno dominować na stronie?

Materiały wyłącznie o szkole
Materiały wyłącznie o szkole
46% [11 głosów]

Luźne tematy nie związane tylko ze szkołą
Luźne tematy nie związane tylko ze szkołą
38% [9 głosów]

Informacje żeglugowe
Informacje żeglugowe
17% [4 głosy]

Ogółem głosów: 24
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 13.11.2011
Newsletter
Aby móc otrzymywać e-maile z TECHNIKUM ŻEGLUGI ŚRÓDLĄDOWEJ WE WROCŁAWIU - Oficjalny serwis Absolwentów z Brücknera 10 musisz się zarejestrować.
Skąd przybywacie
Locations of visitors to this page
Nawigacja
Artykuły » Opowiadania » Para-męt pikczers
Para-męt pikczers
Para-męt pikczers & buks prezentują kulisy literatury marynistycznej.

- Fajną książkę wczoraj przeczytałem.
- Momenty były?
- No masz, najlepiej jak ten marynarz, ten stary wyga morski, wybrał się raz do agencji.
Wchodzi, a tam witają go słodkim uśmiechem dwie śliczne dziewczyny, miód-maliny.
- Duże niebieskie oczyr30;
- Masz, miały czym oddychaćr30;
- Ja też jak widzę słodycze to jak Golec uOrkiestra kwiczę.
- Marynarz też już prawie był golec, bo pod banderą Vanuatu pływał u nierzetelnie płacącego Greka z Nikozji, ale nie narzekał. Wolał być, ( a był w wielu krajach) niż mieć.
- Jędruś, żeby być to choć trochę trzeba mieć.
- Miał i to z naddatkiem jeden jego kolega z klasy o ksywce rStehenr1;, który zrobił duży szmal na topieniu smalczyku.
- Trochę szmalu miałem i ja zanim spotkałem Ceśkę.
- rStehenr1; vel rKirusr1; też spotkał się z marynarzem i namówił go w zamian za pomoc w wydaniu książki do napisania szkolnych wspomnień. Stąd tytuł książki - rWspomnienia marynarskiego mundurkar1;.
- Książkę o wspomnieniach mundurkar30; chyba niebieskiego?... to wygrała na loterii moja Ceśka,r30; sądziła, że to pewnie coś o milicjantach jest, więc wolała czytać: r50 Twarzy Greyar1;.
- Niebieskie to były tramwaje. Ze stancji do szkoły jeździł nimi Józiek alias rKiniolr1; - spirytus movens uroczystego woodowania książki. rKiniolr1;r30;? Chyba dlatego, że od małego nos(a) miał nie dla tabakiery a do pokazania na profilu facebooka.
- Spirytusr30; movensr30; yyyr30;a?... Aha, lubiał wypićr30;
- Tankował sporor30; do swojego tankowca na którym pływał jako skipper.
- Wiem, to taki jeden pingwin z Madagaskaru.
- Ksywkę rPingwinr1; to miał absolwent WSM r11; Zbyszek T. vel rTopórr1;. Skaperował tego marynarza od tych ślicznotek z Agencji Morskiej i naraił mu git kontrakt pod banderę Wysp Bahama u uczciwie płacącego Duńczyka z Londynu.
- Znałem jednego Duńczyka z Warszawy od alarmów. Wyciął niezły numer Kramerowi wycinanką z blachy aluminiowej, ale w pracy pił tylko oranżadę.
- Na oranżadę do szkolnego baru przychodził rManiekr1;- kpt. szkolnego statku. Lubiał wiedzieć kto jest z miasta, ale nie lubiał płacić bufetowej za oranżadę.
- Ja jestem z miasta, ale moją Ceśkę to czasami słychać (czuć ), że jest ze wsi, gdy mówi
r tak or1;.
- Dyrektor szkoły pytał z kolei o tych ze wsi:- r Proszę bardzo, niech ci wstaną. Jesteście tacy sami jak ci z miasta i nie wstydźcie sięr1; - mawiał smarując sobie chleb grubo masłem.
- Moja Ceśka to nie wstydzi się szaleć za takim jednym brunetem ze wsi spod Koblencji który w Modern Talking śpiewał.
- W szkole też śpiewano: bardzo cienko rczłowiekr1; na macie u Szprychy, unisono r Krasiwa Amura wałnar1; w chórze Kapuścika, allegro hymn ZHP na mechanizmach u prof. rKlamotar1;.
- O, to wesoły gość był ten rKlamotr1;.
- O tak, to był profesor z wyjątkowym poczuciem humoru i bardzo dowcipny, ale wesoło było też na lekcji polskiego u rRudejr1;- szykowna, elegancka, super babka jakby z paryskiego żurnala - po tym gdy na prośbę ucznia służbowego, że chce zabrać dziennik, prof. Elżbieta odpowiedziała: rTeraz nie dam, bo mam okresr1;.
- Sorry Vinnetou.
- Przeciwieństwem rRudejr1; w kwestii dawania była śliczna brunetka, germanistka, prof. Agata w której kochał się ten marynarz - Autor książki. Bez mrugnięcia dała mu płomienną egzegezę do niemieckiej gazety, którą zbyt ostentacyjnie czytał na jej lekcji.
- Uff, ależ to gorąca babka była ta Agatka.
- Śniła mu się nie raz ciepło w żółtych płomieniach, r30; gazety, gdy pływał w lodowatych wodach Labradoru, Arktyki, Spitsbergenu, stąd też pewnie została matką chrzestną jego ksiązki.
- Z lodowych klimatów to lubię tylko zimne piwo, które za mną chodzi latem.
- W dzień Świętego Patryka marynarz też się nachodził od pubu do pubu, by z autochtonami posmakować piwa i się zabawić, ale w żadnym nikogo nie było.
- Jędruś, nie mów! W pubach było pusto w irlandzkie święto?
- Tak, bo okazało się, że to protestancka okolica była.
- Eeee, zalewasz. Za marynarzami i ich opowieściami to do domu nie trafisz.
- Wcześniej to marynarski mundurek trafił raz w szkole na specjalne badania lekarskie. Poproszony wszedł do gabinetu gdzie młoda lekarka pobrała mu z penisa 10-cm drutem wymaz do jakiś badań.
- O rany, r30;drutem! To jakaś zimnokrwista Reptilianka bez empatii była. Prawdziwa kobitka z ukrywaną przyjemnością dla przyzwoitości wyssałaby to ustami badając organoleptycznie.
- Maniek! Mordo ty moja, w życiu cię nie widziałem z książką, co by się zgadzało, bo nie wiesz o czym wspomina niebieski mundurek, więc skąd wiesz o gadziej rasie ?
- No, czytałem o tym w rNajwiększym sekrecier1; przed tobą.
- Wow! Maniek! Nie poznaję cię, ale skoro czytałeś tego,r30;tfu! bestsellera, to na odtrutkę powinieneś jednak przeczytać r Wspomnienia marynarskiego mundurkar1; r11; Stanisława Szczepańskiego, bo więcej już ci nie opowiem.
- Przeczytam, jak tylko ją jutro kupię,r30; razem z półką, żeby miała na czym stać obok książki Ceśki, bo widzę, że to bardzo lekka i zabawna lektura jest z tego co mi opowiadasz, ale jeszcze coś opowiedz bo do jutra nie wytrzymam z ciekawości.
- No dobrze. Z tego co wspominał ten marynarz, to chodził do wspaniałej szkoły z wyjątkowymi kolegami. Nauczyciele byli z poczuciem humoru, uczniowie dowcipni, wzajemnie prześcigający się w pomysłach na świetne żarty, mądre kawały. Czegóż to oni tam nie wymyślili dla jaj.
- No, no,r30;mów, co tam jeszcze się działo u tych zgrywusów?
- Oj tak, działo się też na lekcji chemii na której prof. rJonyr1; przy pomocy 40-cm kabla urządzał rścieżkę zdrowiar1; dla tych co rkupilir1; jego podpuchę r11; fałszywą odpowiedź.
- Jędruś, ja cię przepraszam, czy tam bili? A mówiłeś, że to porządna szkoła była z etyką.
- Eee,r30; tam, zaraz bili,r30;prof. rJonyr1; to tylko dla zdrowia dokładał do zdrowia, bez żadnej pretensji, sprawiedliwie po trzy kable, a że, po trzy! r11; To stąd chyba, że Boh trojcu lubit.
- Nie no, tylko się pytam, bo raz widziałem w kinie, jak taki jeden student Rysiek z fałszywą maturą też się pytał: rprzepraszam, czy tu bijąr1; zanim podpuścił rBelusar1;- warszawskiego rkozakar1;- na ładną dziarę ( tatuaż ) aby go zakapować, choć to etyczne i sprawiedliwe nie było.
- Maniek, na każdego kozaka znajdzie się grzybiarz.
- Skoro mówisz, że na każdego kozaka znajdzie się większy kozak, to masz, ale Jędruś, ty nie o grzybach nawijaj tylko o tych debeściakach w marynarskich mundurkach.
- Oj, sporo jest tam jeszcze tych opowieści,r30;znikający podpis, Kiciuś, Maciek 75 w anclu, taxi za stare bloczki, ciasna Jadźka, Piździor na drucie,r30; ale to po innym drucie popłynął prąd, gdy ktoś dla jeszcze jednego uczniowskiego żartu podłączył elektrycznego pastucha w szkolnym WC do rurki spłukującej ścianę-pisuar. W efekcie tego żartu kilku uczniów TŻŚ wraz z dyr. pedagogicznym kopanych prądem w krocza zaczęło tańczyć sambę sikając ze śmiechu.
- No nie mogę! Ha, ha, ha, tańczyli sambę sikając ze śmiechu.
- Ha, ha ,ha,r30; ale sambodrom,r30; ha, ha, ha,r30;ale samba!
- Ale książka!!!

Dzidek I.


Komentarze
#1 | dzidek dnia 01.01.2014 20:20:32
Ten mój swoisty pean w formie skeczu na cześć Staszka Szczepana za napisanie przez niego książki:- "Wspomnienia marynarskiego mundurka" - poniżej powinien już być bez komputerowych robaczków.

Para-męt pikczers & buks prezentują kulisy literatury marynistycznej.

- Fajną książkę wczoraj przeczytałem.
- Momenty były?
- No masz, najlepiej jak ten marynarz, ten stary wyga morski, wybrał się raz do agencji.
Wchodzi, a tam witają go słodkim uśmiechem dwie śliczne dziewczyny, miód-maliny.
- Duże niebieskie oczy...
- Masz, miały czym oddychać...
- Ja też jak widzę słodycze to jak Golec uOrkiestra kwiczę.
- Marynarz też już prawie był golec, bo pod banderą Vanuatu pływał u nierzetelnie płacącego Greka z Nikozji, ale nie narzekał. Wolał być, ( a był w wielu krajach) niż mieć.
- Jędruś, żeby być to choć trochę trzeba mieć.
- Miał i to z naddatkiem jeden jego kolega z klasy o ksywce "Stehen", który zrobił duży szmal na topieniu smalczyku.
- Trochę szmalu miałem kiedyś i ja zanim spotkałem Ceśkę.
- "Stehen" vel "Kirus" też spotkał się z marynarzem i namówił go w zamian za pomoc w wydaniu książki do napisania szkolnych wspomnień. Stąd tytuł książki - "Wspomnienia marynarskiego mundurka".
- Książkę o wspomnieniach mundurka... chyba niebieskiego, to wygrała na loterii moja Ceśka. Sądziła, że to pewnie coś o milicjantach jest, więc wolała czytać:"50 Twarzy Greya".
- Niebieskie to były tramwaje. Ze stancji do szkoły jeździł nimi Józiek alias "Kiniol" - spirytus movens uroczystego woodowania książki. "Kiniol"?... Chyba dlatego, że od małego nos(a) miał nie dla tabakiery a do pokazania na profilu facebooka.
- Spirytus... movens... yyy...a? Aha, lubiał wypić...
- Tankował sporo... do swojego tankowca na którym pływał jako skipper.
- Wiem, to taki jeden pingwin z Madagaskaru.
- Ksywkę "Pingwin" to miał absolwent WSM - Zbyszek T. vel "Topór". Skaperował tego marynarza od tych ślicznotek z Agencji Morskiej i naraił mu git kontrakt pod banderę Wysp Bahama u uczciwie płacącego Duńczyka z Londynu.
- Znałem jednego Duńczyka z Warszawy od alarmów. Wyciął niezły numer Kramerowi wycinanką z blachy aluminiowej, ale w pracy pił tylko oranżadę.
- Na oranżadę do szkolnego baru przychodził "Maniek"- kpt. szkolnego statku. Lubiał wiedzieć kto jest z miasta, ale nie lubiał płacić bufetowej za oranżadę.
- Ja jestem z miasta, ale moją Ceśkę to czasami słychać (czuć ), że jest ze wsi, gdy mówi
" tak o".
- Dyrektor szkoły pytał z kolei o tych ze wsi:- " Proszę bardzo, niech ci wstaną. Jesteście tacy sami jak ci z miasta i nie wstydźcie się" - mawiał smarując sobie chleb grubo masłem.
- Moja Ceśka to nie wstydzi się szaleć za takim jednym brunetem ze wsi spod Koblencji który w Modern Talking śpiewał.
- W szkole też śpiewano: bardzo cienko "człowiek" na macie u Szprychy, unisono " Krasiwa Amura wałna" w chórze Kapuścika, allegro hymn ZHP na mechanizmach u prof. "Klamota".
- O, to wesoły gość był ten "Klamot".
- O tak, to był profesor z wyjątkowym poczuciem humoru i bardzo dowcipny, ale wesoło było też na lekcji polskiego u "Rudej" - szykowna, elegancka, super babka jakby z paryskiego żurnala - po tym gdy na prośbę ucznia służbowego, że chce zabrać dziennik, prof. Elżbieta odpowiedziała: "Teraz nie dam, bo mam okres".
- Sorry Vinnetou.
- Przeciwieństwem "Rudej" w kwestii dawania była śliczna brunetka, germanistka, prof. Agata w której kochał się ten marynarz - Autor książki. Bez mrugnięcia dała mu płomienną egzegezę do niemieckiej gazety, którą zbyt ostentacyjnie czytał na jej lekcji.
- Uff, ależ to gorąca babka była ta Agatka.
- Śniła mu się nie raz ciepło w żółtych płomieniach... gazety, gdy pływał w lodowatych wodach Labradoru, Arktyki, Spitsbergenu, stąd też pewnie została matką chrzestną jego książki.
- Z lodowych klimatów to lubię tylko zimne piwo, które za mną chodzi latem.
- W dzień Świętego Patryka marynarz też się nachodził od pubu do pubu, by z autochtonami posmakować piwa i się zabawić, ale w żadnym nikogo nie było.
- Jędruś, nie mów! W pubach było pusto w irlandzkie święto?
- Tak, bo okazało się, że to protestancka okolica była.
- Eeee, zalewasz. Za marynarzami i ich opowieściami to do domu nie trafisz.
- Wcześniej to marynarski mundurek trafił raz w szkole na specjalne badania lekarskie. Poproszony wszedł do gabinetu gdzie młoda lekarka pobrała mu z penisa 10-cm drutem wymaz do jakiś badań.
- O rany,... drutem! To jakaś zimnokrwista Reptilianka bez empatii była. Prawdziwa kobitka z ukrywaną przyjemnością dla przyzwoitości wyssałaby to ustami badając organoleptycznie.
- Maniek! Mordo ty moja, w życiu cię nie widziałem z książką, co by się zgadzało, bo nie wiesz o czym wspomina niebieski mundurek, więc skąd wiesz o gadziej rasie ?
- No, czytałem o tym w "Największym sekrecie" przed tobą.
- Wow! Maniek! Nie poznaję cię, ale skoro czytałeś tego...tfu! bestsellera, to na odtrutkę powinieneś jednak przeczytać " Wspomnienia marynarskiego mundurka" - Stanisława Szczepańskiego, bo więcej już ci nie opowiem.
- Przeczytam, jak tylko ją jutro kupię... razem z półką, żeby miała na czym stać obok książki Ceśki, bo widzę, że to bardzo lekka i zabawna lektura jest z tego co mi opowiadasz, ale jeszcze coś opowiedz bo do jutra nie wytrzymam z ciekawości.
- No dobrze. Z tego co wspominał ten marynarz, to chodził do wspaniałej szkoły z wyjątkowymi kolegami. Nauczyciele byli z poczuciem humoru, uczniowie dowcipni, wzajemnie prześcigający się w pomysłach na świetne żarty, mądre kawały. Czegóż to oni tam nie wymyślili dla jaj.
- No, no,... mów, co tam jeszcze się działo u tych zgrywusów?
- Oj tak, działo się też na lekcji chemii na której prof. "Jony" przy pomocy 40-cm kabla urządzał "ścieżkę zdrowia" dla tych co "kupili" jego podpuchę - fałszywą odpowiedź.
- Jędruś, ja cię przepraszam, czy tam bili? A mówiłeś, że to porządna szkoła była z etyką.
- Eee,... tam, zaraz bili,... prof. "Jony" to tylko dla zdrowia dokładał do zdrowia, bez żadnej pretensji, sprawiedliwie po trzy kable, a że, po trzy! - To stąd chyba, że Boh trojcu lubit.
- Nie no, tylko się pytam, bo raz widziałem w kinie, jak taki jeden student Rysiek z fałszywą maturą też się pytał: "przepraszam, czy tu biją" zanim podpuścił "Belusa" - warszawskiego "kozaka" - na ładną dziarę ( tatuaż ) aby go zakapować, choć to etyczne i sprawiedliwe nie było.
- Maniek, na każdego kozaka znajdzie się grzybiarz.
- Skoro mówisz, że na każdego kozaka znajdzie się większy kozak, to masz, ale Jędruś, ty nie o grzybach nawijaj tylko o tych debeściakach w marynarskich mundurkach.
- Oj, sporo jest tam jeszcze tych opowieści,... znikający podpis, Kiciuś, Maciek 75 w anclu, taxi za stare bloczki, ciasna Jadźka, Piździor na drucie,.. ale to po innym drucie popłynął prąd, gdy ktoś dla jeszcze jednego uczniowskiego żartu podłączył elektrycznego pastucha w szkolnym WC do rurki spłukującej ścianę-pisuar. W efekcie tego żartu kilku uczniów TŻŚ wraz z dyr. pedagogicznym kopanych prądem w krocza zaczęło tańczyć sambę sikając ze śmiechu.
- No nie mogę! Ha, ha, ha, tańczyli sambę sikając ze śmiechu.
- Ha, ha ,ha,... ale sambodrom,... ha, ha, ha,... ale samba!
- Ale książka!!!

Dzidek I.
#2 | term paper services dnia 19.02.2017 18:07:32
I am so happy tohave found your site because it reminds me about the days when my grandfather told me about the wardays. Come in here http://paper-writ...ces/" an dbe pleased.
#3 | yueqin dnia 22.05.2017 08:32:05
fitflop shoes
discount oakley sunglasses
adidas
true religion jeans outlet
yeezy boost
jordan retro
michael kors
packers jerseys
ray ban glasses
coach factory outlet
toms
purs jerseys
coach factory outlet store
michael kors bags
yeezy boost 350
michael kors
gucci borse
louis vuitton outlet store
cheap jerseys
kate spade handbags
adidas nmd runner
pandora jewelry
nike outlet
moncler jackets
ed hardy store
michael kors outlet online
coach outlet store
nike store
cheap oakley sunglasses
ralph lauren outlet online
gucci bags
rolex replica watches
polo ralph lauren outlet
ray ban sunglasses cheap
toms outlet
nfl jerseys wholesale
pandora charms
ralph lauren outlet online
burberry sale
polo ralph lauren outlet
adidas outlet store
beats by dre
swarovski sale
nike sneakers
beats headphones
coach factory outlet online
coach factory outlet
moncler jackets
christian louboutin shoes
michael kors outlet online
nike outlet store
coach factory outlet online
pandora charms sale clearance
air jordans
nike outlet
michael kors outlet store
coach outlet online
fitflops sale clearance
moncler uk
gucci outlet online
cheap oakley sunglasses
air max 90
fitflops sale
ray bans
burberry outlet store
michael kors
fitflops
fitflops clearance
dodgers jerseys
adidas outlet store
michael kors outlet store
moncler pas cher
lakers jerseys
pandora charms outlet
yeezy boost
ralph lauren outlet
coach outlet
gucci
rangers jerseys
longchamp bags
polo ralph lauren
kate spade
fred perry polo shirts
coach factory outlet online
ralph lauren uk
ray ban sunglasses sale
cardinals jerseys
longchamps
oakley sunglasses wholesale
nike air huarache
oakley sunglasses on sale
bulls jerseys
coach outlet online
burberry outlet
birkenstock outlet
swarovski crystals
adidas nmd r1
true religion jeans outlet
fitflops sale clearance
adidas outlet online
oakley sunglasses outlet
christian louboutin outlet
ray ban glasses
coach outlet store
ralph lauren sale clearance uk
michael kors outlet store
louboutin outlet
coach outlet store online
chaussure louboutin pas cher
polo ralph lauren
adidas uk
michael kors outlet store
ray ban sunglasses discount
heat jerseys
red bottom
coach outlet online
louis vuitton outlet online
michael kors handbags outlet
cheap ray ban sunglasses
adidas yeezy boost
cheap oakley sunglasses
mbt
nike roshe one
parada bags
nike free run
pandora charms
cheap jordan shoes
pandora charms outlet
nike outlet online
longchamp soldes
cheap air jordans
fitflops sale
air max outlet
bercrombie
ralph lauren outlet online
nike free 4.0 flyknit
michael kors outlet clearance
coach factory outlet
polo ralph lauren outlet online
cheap ray ban sunglasses
pandora jewelry
cheap oakley sunglasses
pandora charms sale
yeezy boost 350
christian louboutin outlet
ralph lauren sale clearance uk
birkenstock
moncler coats
longchamp outlet store
michael kors outlet
adidas yeezy boost
kate spade outlet online
michael kors outlet store
red bottom
prada outlet online
coach outlet store online
ralph lauren outlet
pandora bracelet
polo ralph lauren outlet online
phillies jerseys
cheap nfl jerseys
coach factory outlet
christian louboutin shoes
air max
nike outlet store online
fitflop
michael kors
michael kors bags
coach outlet online
polo ralph lauren outlet online
tommy hilfiger windbreaker
michael kors outlet store
mont blanc pen
cheap air max
adidas sneakers
cheap jordan shoes
michael kors purses
nike air max
longchamp bags
michael kors outlet store
coach factory outlet online
ralph lauren sale
ralph lauren outlet
ralph lauren
michael kors outlet online
louis vuitton outlet online
nike blazer low pas cher
adidas superstars
sac longchamp
christian louboutin
coach factory outlet online
polo ralph lauren outlet online
jordan shoes
longchamp sale
coach factory outlet online
polo ralph lauren
pandora outlet
cheap jordan shoes
adidas nmd runner
ray ban sunglasses outlet
coach outlet online
rolex watches
mlb jerseys
kate spade outlet store
kate spade outlet
adidas superstar trainers
true religion jeans
curry shoes
hollister kids
clarks shoes outlet
coach outlet online
warriors jerseys
ghd hair
air max 90
hollister clothing
jimmy choo shoes
tods shoes
coach outlet online
moncler outlet online
jerseys cheap
adidas outlet online
fitflop shoes
nfl jerseys
toms shoes
mulberry handbags
fitflops sandals
ralph lauren outlet online
michael kors
cheap jordan shoes
mont blanc pen
michael kors outlet canada
coach outlet store
pandora charms sale clearance
coach outlet online
gucci
kate spade purses
coach outlet online
toms outlet store
eahawks jerseys
coach factory outlet online
longchamp handbags
air max
salomon boots 
louboutin shoes
dansko
hermes outlet
pandora charms sale clearance
rockets jerseys
versace
timberland boots outle
coach factory outlet online
sac longchamp
louboutin pas cher
polo ralph lauren
ralph lauren
burberry outlet online
discount oakley sunglasses
ralph lauren sale
michael kors outlet online
louis vuitton outlet online
fitflops sale clearance
fitflops sale
adidas yeezy boost 350
coach outlet online
gucci handbags outlet
red bottom heels
christian louboutin
marc jacobs
louis vuitton factory outlet
polo ralph lauren pas cher
michael kors bags
ray ban sale
michael kors outlet clearance
oakley sunglasses outlet
nike air force
yeezy boost 350
birkenstock uk
christian louboutin sale
ray ban sunglasses discount
toms
coach outlet store online
coach outlet store online clearance
valentino outlet
rolex watches
fred perry shirts
birkenstocks
mont blanc pens
true religion jeans outlet
tigers jerseys
hermes bag
pandora charms sale clearance
red bottom shoes for women
nike uk
michael kors
mbt
giants jerseys
gucci bags
levis outlet
clarks shoes for women
nike cortez classic
abercrombie outlet
ralph lauren
coach purses
michael kors handbags
ray bans
adidas ultra boost
hermes bags
celine handbags
kd 8 shoes
michael kors outlet online
louboutin outlet
nike air max 95
tory burch outlet online
michael kors
louis vuitton handbags
toms outlet
ralph lauren sale
air jordans
salomon outlet
burberry outlet
coach factory outlet online
dolce and gabbana outlet online
eltics jerseys
discount oakley sunglasses
discount oakley sunglasses
longchamp bags
kate spade outlet online
sac louis vuitton
coach outlet online
michael kors outlet online
ralph lauren
coach factory outlet online
toms
true religion
cheap oakley sunglasses
49ers jerseys
cheap rolex replica watches
salomon outlet
adidas yeezy boost
adidas superstars
dansko outlet
coach outlet online
nike roshe shoes
yeezy shoes
coach outlet online
ray ban sunglasses outlet
michael kors outlet canada
discount oakley sunglasses
clarks shoes outlet
mbt
louis vuitton outlet online
true religion outlet online
birkenstock shoes
polo ralph lauren outlet
oakley sunglasses outlet
tory burch sale
longchamp bag
marc jacobs outlet
tory burch outlet online
nike outlet store
rolex replica watches for sale
adidas running shoes
discount nike shoes
adidas trainers
coach factory outlet online
moncler uk
michael kors outlet online
ed hardy clothing
nike air max 95
birkenstock outlet
adidas nmd runner
chaussures louboutin
cheap oakley sunglasses
longchamp handbags
coach factory outlet
kd shoes
tods outlet
fake rolex watches
pandora
fitflops clearance
cheap jordan shoes
longchamp handbags
adidas trainers
montblanc pens
coach factory outlet
mulberry bags
montblanc
coach outlet online
nike free run flyknit
michael kors bags
sac louis vuitton pas cher
christian louboutin
michael kors outlet store
birkenstock outlet
fitflop
clarks
coach outlet online
polo ralph lauren outlet
beats wireless headphones
nmd adidas
louis vuitton
adidas nmd runner
michael kors uk
pandora charms outlet
louis vuitton bags
gucci handbags outlet
coach factory outlet
coach factory outlet
polo ralph lauren outlet online
louboutin outlet
cubs jerseys
fit flops
coach handbags outlet
louboutin shoes
coach outlet online
air max 90
jordan uk
yankees jerseys
yeezy shoes
fendi bags
nfl jerseys
michael kors outlet
mulberry
coach outlet store
jordans
yeezy boost
ray ban sunglasses discount
mulberry uk
michael kors uk
adidas yeezy boost
mulberry outlet uk
kate spade outlet online
ralph lauren outlet online
nfl jerseys cheap
polo ralph lauren outlet online
true religion jeans outlet
vans outlet
coach outlet store online clearance
cavaliers jerseys
hermes outlet online
patriots jerseys
thunder jerseys
adidas superstar shoes
michael kors outlet store
texans jerseys
yeezy 350 boost
nike tn pas cher
air max
louboutin outlet
pandora jewelry store
coach outlet online
adidas
yeezy boost
air jordan shoes
air max shoes
swarovski uk
birkenstocks
gucci outlet online
coach outlet online
celine outlet online
ghd straighteners sale
coach factory outlet online
michael kors outlet clearance
harden shoes
kate spade bags
christian louboutin pas cher
adidas nmd r1
white sox jerseys
rolex replica watches for sale
mlb jerseys
cheap jordans for sale
cheap nike shoes
ralph lauren outlet
adidas sneakers
coach outlet store online
coach factory outlet online
longchamp bag
discount oakley sunglasses
louis vuitton outlet store
christian louboutin shoes
kate spade uk
adidas nmd r1
yeezy shoes
coach outlet online
christian louboutin outlet
coach outlet canada
michael kors
oakley sunglasses outlet
jordan femmes pas cher
fred perry polo shirts
michael kors handbags clearance
birkin handbags
michael kors outlet clearance
ed hardy uk
adidas store
yeezy boost 350
coach outlet store online
ed hardy outlet
longchamp pliage
christian louboutin outlet
michael kors outlet online
mulberry uk
vans store
cheap rolex watches
wireless beats headphones
michael kors
nike flyknit
adidas sneakers
michael kors outlet online
ralph lauren sale
broncos jerseys
cheap nike sneakers
red sox jerseys
fit flops
louis vuitton factory outlet
fit flops
christian louboutin sale
cowboys jerseys
kate spade bags
fitflops sale clearance
pandora charms sale
adidas nmd r1
nike outlet store
pandora jewelry outlet
pandora jewelry outlet
coach outlet store
hermes bags
kate spade outlet online
coach factory outlet online
michael kors outlet clearance
tommy hilfiger outlet
chi flat iron
nike sneakers
jordan shoes
cheap oakley sunglasses
coach outlet online
coach outlet online
pandora charms
louis vuitton purses
chaussures louboutin
michael kors outlet online
mlb jerseys
yeezy boost 350 v2
170522yueqin
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wtyczka społecznościowa
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Urodziny
Dzisiejsi solenizanci:
GEB_002Nadchodzące urodziny:
Marek Zamorski 8022. 4
Teos23. 4
Stanislaw Janowski24. 4
januszf25. 4
Agnieszka_Klos26. 4
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Wiesiek Konieczko
03.09.2017 11:06:54
Na Onecie podają, że zmarł nasz absolwent Ryszard Faron

Irena Talik
18.05.2017 21:00:42
15. 05.2017 odszedł na Wieczną Wachtę Kazimierz Lisowski - absolwent TŻŚ z 1957 r. Ostatnie pożegnanie 19.05.2017 o godz. 12.00 na Cmentarzu Komunalnym przy ulicy Kiełczowskiej 90 we Wrocławiu.

Irena Talik
18.05.2017 20:56:55
Rodzinie i Bliskim Kazimierza Lisowskiego składam wyrazy współczucia.

Leszek Czerwinski
23.03.2017 19:50:00
Serdecznie dziekuje

Irena Talik
22.03.2017 22:20:47
Leszku z okazji Urodzin wszystkiego, wszystkiego najlepszego Smile Smile Smile

Kursy walut
Notowanie z 2018-04-20
USD0.56%3,3881
EUR0.14%4,1724
CHF0.14%3,4827
GBP0.23%4,7660
Google
Wyszukiwarka www.tzswroclaw.pl
Wygenerowano w sekund: 1.37 4,396,278 unikalne wizyty